Webová stránka
Webová aplikace
Mobilní aplikace

MAIA

Osobní průvodce světem dronů, malých letadel a ultralightů.

Cíl projektu

Dronů je ve světe přes 50 milionů a jen v České republice 150 tisíc. Cílem projektu bylo pro toto nově rozvíjející se odvětví připravit aplikaci, která zjednoduší každodenní rutinu spojenou s užíváním dronů a zároveň nabídne funkce jak pro profesionály, tak pro hobby piloty. V druhé fázi projektu pak přibyl cíl i sledovat svůj dron v reálném čase.

Výzva

Vyrobit mobilní a webovou aplikaci s přesným geologickým zobrazením vzdušných prostorů, společně s real-time komunikací s modulem upevněným na dronu.

Řešení

Mobilní aplikace MAIA ve svém finálním řešení poskytuje interaktivní zobrazení bezletových zón, tvorbu letového deníku dle platných legislativních norem, zobrazení ostatních uživatelů na mapě a možnost s nimi navázat komunikaci skrze zabudovaný messenger. Dále v aplikaci naleznete správu svých strojů a baterií, u kterých se počítají statistiky náletů a cyklů, komplexní nastavení mapy od filtrování zón, přes použité letecké jednotky, vyhledávání a satelitní mapy. Součástí verze PRO+ je také zobrazení aktuálního počasí z nejbližšího či libovolného letiště včetně tlaku vzduchu.

Webová aplikace rozšiřuje funkce mobilní aplikace o správu administrativních dokumentů a automatické upozorňování na jejich expiraci. Slouží hlavně firmám, kterým umožní komplexní správu letového parku, zaměstnanců, povolení k létání apod.

Ve spolupráci s ČVUT dále vyvíjíme hardwarový sledovací modul, který se nasadí na dron, umožňuje online sledování polohy dronu, teplotu vzduchu, rychlost, kurz, tlak vzduchu a další. Tato část aplikace se nyní testuje nejen u nás, ale také ve Finsku a na Slovensku a společně s webovou aplikací pro firmy se příští rok počítá se vstupem na zahraniční trhy.

Zadavateli jsme také vytvořili propagační webovou stránku.

Na spolupráci s týmem Virtii oceňuju především zapálení pro věc, lidský přístup, tah na bránu a schopnost přes všechny peripetie dotáhnout projekt.
Aleš Konrád
Jednatel Upvision
Máte nápad? Pojďme tvořit!